Weiss Ratings mówi, że jedna krypta stanie się centrum rewolucji miliardowej – i to nie jest Bitcoin (BTC)Dziennikarz Hodl Staff 26 lipca 2020 r. ALTCOINS

Amerykańska firma Weiss Ratings, zajmująca się analizą inwestycji, twierdzi, że trwa rewolucja kryptograficzna o wartości miliarda dolarów, a w centrum uwagi znajduje się jedna kryptocur waluta.

W opublikowanym w sobotę tweecie Weiss Ratings mówi, że wyrocznia ChainLink jest dobrze przygotowana do wykorzystania rosnącej liczby inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanego finansowania (DeFi).

„Platformy DeFi są rozgrzane do czerwoności, z prawie 1 miliardem dolarów zabezpieczeń.

Wyrocznie wzmacniają nie tylko sieć DeFi, ale prawie wszystko, co robią krypty drugiej i trzeciej generacji. Więc, nie jest przesadą powiedzieć, że Chainlink będzie leżał w sercu kryptońskiej rewolucji w przyszłości.“

Przed powstaniem ChainLink, inteligentne platformy kontraktowe mogły zarządzać tylko danymi dostępnymi w ramach łańcucha blokowego. Aplikacje były ograniczone, ponieważ dane spoza łańcucha blokowego, takie jak dane rynkowe, dane dotyczące zdarzeń lub płatności bankowych, były niedostępne.

ChainLink został zaprojektowany w celu zmiany gry poprzez pełnienie funkcji pomostu między danymi ze świata rzeczywistego a danymi z łańcucha. Sieć wyroczni pobiera dane poza łańcuchem blokowym i zasila je w obrębie łańcucha.

Analitycy kryptograficzni Juan M. Villaverde i Bruce Ng twierdzą, że dzięki unikalnemu przypadkowi użycia ChainLink, krypto waluta znacznie wyprzedza pod względem przyjęcia większość walut kryptograficznych. Zwracają oni uwagę, że kryptoidy typu smart contract, takie jak Ethereum (ETH), Tezos (XTZ), Fantom (FTM), Polkadot (DOT), czy Zilliqa (ZIL), Bitcoin Era wszystkie polegają na ChainLink w zakresie pozyskiwania danych ze świata rzeczywistego.

„Chainlink dostarcza już bezpieczne i niezawodne kanały cenowe do platform DeFi takich jak Synthetix, Compound, Aave i 20 innych.

Categories: Blockchain
Tags: